Copos se zgîrceşte iar: "Glauber cere prea mult. Avem alte soluţii în apărare"

Deşi anunţa că brazilianul va începe ca titular sezonul viitor, Copos întîrzie să semneze prelungirea contractului cu fostul fotbalist al lui Manchester City. Motivul? Glauber cere un salariu prea mare.

Finanţatorul giuleştean încearcă să-l sperie pe fundaşul central, spunînd că Răzvan are şi alte soluţii pentru centrul apărării, astfel că plecarea brazilianului nu ar fi o pierdere prea mare. Glauber a fost adus la începutul sezonului trecut, iar acum cere un salariu de 160.000 de euro, de două ori mai mult decît pînă acum, în timp ce giuleştenii îi oferă numai 10.000 de euro pe lună.

Dacă nu acceptă ceea ce-i oferim noi, nu mai continuăm. S-a terminat perioada cu bani la Rapid. Răzvan îi mai are pe Oros şi Burcă, doi jucători foarte buni. În plus, suntem în tratative cu încă un fundaş central de picior stâng din Liga I, care nu cere un salariu aşa de mare ca şi Glauber, chiar dacă nu e român", a declarat George Copos, conform adevarul.

Finanţatorul Rapidului s-a arătat deranjat de lipsa brazilianului de la antrenamente, dar a spus că decizia i-a aparţinut tehnicianului Răzvan Lucescu: „Vorbiţi cu Răzvan, nu ştiu de ce nu a ajuns încă în cantonament. El l-a învoit".

Rapid a jucat astăzi primul meci amical al turneului de pregătire din Austria, cu ucraineni de la Karpatî Lvov. Giuleştenii au pierdut la limită, scor 1-2, după ce adversarii au marcat în ultimul minut de joc. Golul alb-vişiniilor a fost marcat de Ciolacu, în minutul 87.